دلیر و بی پروا
ببر یک عصیانگر و شورشی ناراضی است، او با شتاب زدگی خاص خودش، همیشه علیه قدرت های برتر طغیان می کند و سرکشی و نارضایتی با خونش در آمیخته است. ببر دوست دارد سردمدار باشد؛ ولی متاسفانه شایستگی و برازندگی رهبری را ندارد. او همیشه اولین کسی است که شعار حرکت کردن می دهد. اما در کسب و کار، عشق و جنگ، احتیاط حکم می کند که دیگران کورکورانه از او پیروی نکنند و حتی گاهی او را از حرکت باز دارند.

راه افتادن به دنبال ببر، می تواند شروع فاجعه ای بزرگ باشد. او همیشه در پی ماجراجویی است و گاه خواسته هایی غیر منطقی و دور از احتیاط و بدون مسؤولیت دارد؛ اما ایستادگی در برابر ببر نیز بسیار مشکل است؛ زیرا شخصیت گیرایی دارد و ظاهر نافذ و پرهیبتش نمود ویژه ای به او می بخشد. مردم خواه نا خواه به او احترام می گذارند و حتی دشمنان او نیز از این قاعده بر مستثنی نیستند. ببر دوست دارد همه از او اطاعت کنند؛ اما از این که خود فرمانبردار کسی باشد، بیزار است و هیچ کس را شایسته آن نمی داند که به او دستور بدهد. ببر اگر بتواند پیش از دست زدن به هر کاری اندکی بیندیشد و به نصایح اطرافیان گوش فرا دهد، قطعاً به موفقیت های چشم گیری خواهد رسید.

ببر بنا بر روحیه جنگ جویی خود، با خشونت و بی باکی، به هر قیمت، بر سر اعتقاداتش پا فشاری می کند، او سر سخت، لجوج و همواره ستیزه جوست.

هر چند ببر گاهی خودخواه است؛ اما می تواند دست و دلباز، با سخاوت و حتی ایثار گر هم باشد. همیشه به یاد داشته باشید که ببرها باریک بین و تیز هستند و به کسی اعتماد نمی کنند.

ببر همیشه جویای رهبری، با وضع موجود در ستیز و با قدرت حاکم در کشمکش است و از تمام افرادی که به دنبال زندگی آرام و بی دردسر هستند، نفرت دارد.

جای تعجب اینجاست که هنگام اخذ تصمیم های مهم دچار شک و تردید می شود و چندان این دست و آن دست می کند که دیگر کار از کار گذشته باشد. رفتار او به عنوان یک فرمانده نظامی یا سرپرست واحد صنعتی، در خور تحسین است.

چه بسا ببر مجرمی مخوف از کار درآید؛ زیرا به کارهای خطرناک و پر هیجان علاقه مند است. خانم ببرها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آنها اغلب در راه اصلاح طلبی و سنّت شکنی پیش قدم می شوند و برای آنچه درست می پندارند،‌ مبارزه می کنند.

ببر حرص چندانی به مال و ثروت ندارد؛ اما ممکن است پول زیادی به دست بیاورد. او بیش از دیگران اهل عمل است،‌ و بخت نیز با او یار است؛ زیرا مادر روزگار چنین فرزندانی کمتر بزاید (ملکه الیزابت دوم در سال 1926 « سال ببر » به دنیا آمد و هیچ کس فکرش را هم نمی کرد که او روزی به سلطنت برسد.)

در حقیقت او جنگجویی تیزبین، زودرنج و درون نگر است. ببر هر گاه درگیر مسائل بزرگ عشقی شود، آن قدر پر شور و حرارت می شود که به ندرت ممکن است شادی های عشق را لمس و درک کند. خانم ببرها نیز ممکن است تجربه ها و ماجراهای عشقی فراوانی داشته باشند که اغلب پایان خوشی ندارد.

ببر می تواند با اسب درستکار زندگی آرام و خوشی داشته باشد. زندگی مشترک ببر و اژدها - که آمیزه ای از قدرت و آینده نگری است - بسیار پر شور و جالب خواهد بود. سگ نیز در فراز و نشیب زندگی در کنار ببر باقی می ماند و او را در رسیدن به آرمان هایش یاوری می کند.

ببر باید از مار حسابگر و دور اندیش و نیز از میمون آزار دهنده و موذی دوری کند. میمون ماهرانه ببر را در عرصه عشق و کار بازیچه دست خود قرار می دهد و ممکن است باعث آزار او شود.

گاو هم نمی تواند با ببر به سر برد؛ زیرا قوی تر از ببر است و به او می تازد تا نابودش کند. اگر گاو و ببر زیر یک سقف زندگی کنند؛ بهتر است ببر پیش از نابود شدن خانه را ترک کند.

گربه نیز هرگز نمی تواند با ببر در یک خانه به سر برد. افسانه ای چینی می گوید که روزی گربه برای اذیت کردن ببر از بلندترین شاخه های درختی بالا می رود و ببر به خاطر وزن سنگین خود از عهده صعود بر نمی آید و گربه به هدف خود می رسد. با این حال، گربه و ببر یک دیگر را خیلی خوب درک می کنند زیرا در واقع هر دو از تیره گربه سانان هستند.

دوران کودکی ببر آرام و بی دردسر خواهد گذشت اما دوره دوم زندگی او با خطرات و هیجان همراه خواهد بود. در این دوره از زندگی، ببر با مشکلات مالی، خانوادگی، عاطفی و ازدواج دست به گریبان است. هر چند هیچ یک از این مشکلات او را از پا در نخواهد آورد اما اگر با مهارت آنها را از سر راه بر ندارد چه بسا که پیامد آن در دوره سوم زندگی برایش مشکل ساز شود. اگر ببر از عهده حل مشکلات بر آید و به پیری برسد،‌روزگار کهنسالی را با آرامش و آسایش سپری خواهد کرد.

این که ببر در روز یا شب متولد شده باشد، در چند و چون سرنوشتش تاثیر بسزایی دارد. ببرهای شب، به خصوص آنهایی که نیمه شب به دنیا آمده باشند تا اندازه ای از گرفتاری های زندگی مصون خواهند بود و نسبت به ببرهایی که در روز، به ویژه نیمه روز متولد شده اند، زندگی بی دغدغه تری خواهند داشت. به هر حال، زندگی ببر پر از ماجرا و خطر است و تفاوت در ساعت زاده شدن زندگی راحت و آسانی برای او به ارمغان نخواهد آورد؛ اما ببر از آن بیدها نیست که با این بادها بلرزد و اساساً راه دیگری ندارد. او خواهان تحولات گوناگون، هیجان، شور و حرارت است و زندگیش نیز به همین صورت خواهد بود. ماجراجویی بارها او را به خطر کردن در زندگی خواهد کشاند. چه بسا که با مرگی ناگهانی و دلخراش از دنیا برود.

با همه آنچه گفته شد، ببر در فرهنگ مردمان مشرق زمین، نماد خوش اقبالی و کامیابی است و هیچ کس به اندازه او بهره از کام دل بر نمی گیرد.

ببر برای آسیایی ها شگون دارد و تداعی کننده قدرت برتر و نماد آسودگی و امنیت در زندگی انسان هاست. وجود یک ببر در خانه، احتمال بروز دزدی، آتش سوزی و آزار ارواح خبیث را به حداقل می رساند.

اگر دو ببر سر همسری داشته باشند، سرانجام یکی از آنها مجبور شود خانه را ترک کند

افراد مشهور متولد سال ببر (بالا - بازگشت)


در میان متولدان این سال، به شخصیت هیی استثنایی بر می خوریم. مشهورترین زنان متولد این سال لولا مونتز، ایزادورا دونک، امیلی برونته و مریلین مونرو هستند که هر چهار نفر در جوانی و به مرگی مرموز و دردناک از دنیا رفته ان.

از مردان متولد سال ببر، می توان به روبسپیر، بایار و سن فرانسوا اشاره کرد.

در میان متولدین این سال - به جز آنهایی که زندگی شان کوتاه بوده است - به جنگجویانی بزرگی همچون مولوتوف، هوشی مینه، لویی کارل مارکس، آیزنهاور، بولیوار و ژنرال دوگل و نیز اندک هنرمندانی مانند بتهوون - که سر شار از شور و حرارت بوده - بر می خوریم.

مارکوپولو، تیبریوس سزار،‌ چارلز لیندبرگ، سن دومینیک و آلک گینس نیز در سال ببر زاده شده اند.
 

مشاغل منببر متولد سال ببر (بالا - بازگشت)

سرکارگر، فرمانده چتربازان، سردسته تبهکاران، وزیر، رئیس جمهور، گاوباز، راننده مسابقات تومبیل رانی، بدل کار سینما، رئیس هیات اکتشاف، رهبر نظامی، مرد سیاست، سردسته مزدوران... و هر شغل دیگری که عنوان ریاست و رهبری داشته باشد، حتی رئیس قبیله سرخ پوستان

متولدین ماههای سال ببر(بالا - بازگشت)

ببر دو موتوره! او می تواند دیوار صوتی را بشکند؛ مراقب او باشید فروردین
ببر متعادل! هر چند در مسایل احساسی تا حدودی زیاده روی می کند. اردیبهشت
ببر وحشی! کارهایش احمقانه است و از کارهای خود خشمگین می شود خرداد
ببر نازک نارنجی! در واقع او یک گربه ملوس بزرگ است. تیر
راضی به ببر بودن نیست و خود را شیر می داند مرداد
ببر منطقی و اهل عمل! او هر چه را که بخواهد به دست می آورد شهریور
ببر اهلی! او برای همکاری ساخته شده است مهر
ببری با شخصیت مبهم! باور کردنش مشکل است اما در هر کاری! موفق خواهد شد! آبان
یک ببر واقعی! او می تواند بیش از اندازه پیش برود آذر
ببر متفکر! او از بروز سوانح و ناکامی ها برای خود جلوگیری خواهد کرد دی
ببر تیز هوش! او راه بر قراری تعادل بین فکر و عمل را خواهد یافت بهمن
ببر دیوانه و عصبانی! او به دنبال تفریح و بازیگوشی می رود اما خطرناک هم هست، به خصوص برای خودش اسفند

رابطه عاطفی (زن) متولدین سال ببر (بالا - بازگشت)

آینده ای ندارد. خانم ببر مدام خواب زندگی شیرین را می بیند و موش بیچاره برای جلب رضایت او، خود را به هر دری می زند. موش
غیر ممکن است. آنها نمی توانند با هم زندگی کنند، چون گاو ببر را از بین خواهد برد. در مجموع خانم ببر آرامش نخواهد داشت. گاو
حتی اگر بتوانند با هم سازش کنند - که احتمالش زیاد است - زندگی این دو زیر یک سقف توصیه نمی شود. ببر
مشکل است. خانم ببر درونگرا و آقای گربه لوده و زود جوش است. گربه
بله، حتی اگر مشکلاتی وجود داشته باشد. اژدها می داند که چگونه ببر را متقاعد کند و ببر به نصایح او - حتی اگر درست نباشد - گوش می کند. اژدها
دید این دو نسبت به همه چیز کاملا متفاوت است. مشکل می توان پی برد که چه در سر دارند. مار
چرا که نه؟ اگر خانم ببر خواهان پیشرفت باشد، اسب از زندگی آرام و تفاهم آمیز، لذت خواهد برد اسب
وای... بی شک ببر عاقبت بز را خواهد بلعید بز
بی دردسر نیست. ممکن است میمون، خانم ببر را منحرف کند! میمون
نه، خانم ببر تحمل نادانی و حماقت خروس را ندارد و به همین دلیل، مغرضانه رفتار می کند. خروس
بله، اگر چه این رابطه کمی احمقانه و عجیب به نظر می رسد؛ اما واقعیت این است که هر دوی آنها تا حدودی در تخیلات خود زندگی می کنند. سگ
چرا که نه؟ البته تا وقتی که خانم ببر، ناخواسته و ندانسته، از جنبه های مثبت وجود خوک سو ء استفاده نکند. خوک

رابطه عاطفی (مرد) متولدین سال ببر (بالا - بازگشت)

بد نیست؛ البته با وقتی که موش به ببر اجازه پرداختن به ماجراجویی هایش را بدهد؛ در این صورت، این دو هیچ مشکلی با هم نخواهند داشت موش
اصلاً امکان پذیر نیست. ببر باید حواسش را جمع کند؛ چون خطر نابودی او را تهدید می کند. گاو
حتی اگر بتوانند با هم سازش کنند - که احتمالش زیاد است - زندگی این دو زیر یک سقف توصیه نمی شود ببر
این رابطه تا اندازه ای پیچیده است؛ ولی این دو یک دیگر را به خوبی درک می کنند. خانم گربه می داند چگونه با ببر راه بیاید. گربه
دو شخصیت قوی رو در روی هم قرار می گیرند. وجود اژدها برای ببر مفید خواهد بود، چرا که باعث می شود ببر پیش از دست زدن به هر کاری دور اندیشی را فراموش نکند اژدها
هرگز توصیه نمی شود. سو ء تفاهم کامل، بی آن که امیدی به بر طرف شدن آن باشد، حکم فرما خواهد بود. عقل و شیفتگی با هم جور در نمی آید. مار
خوب است. خانم اسب می تواند آتش شهوات خود را خاموش کند و همچنان آزاد و رها باقی بماند؛ چرا که آقای ببر به کار های دیگری سرگرم است! اسب
بد است. ببر هنگام خشم و عصبانیت، بز را از بین خواهد برد. بز
مشکل؛ اما امکان پذیر است؛ به شرط آن که ببر فرصت ماجراجویی داشته باشد. خانم میمون نیز می داند چگونه با دلربایی او را مجبور به بازگشت به سوی خود گرداند میمون
خانم خروس فریفته و مسحور ببر می شود و نمی داند چه کار کند. خروس
ممکن است رابطه خوبی باشد. آنها اهداف مشترکی دارند و در یک جبهه می جنگند؛ اما ممکن است در این میان عشق را فراموش کنند سگ
خوک، ببر را درک می کند و به او احترام می گذارد. خطر نابودی خوک را تهدید می کند؛ اما او، آن قدر رشد کرده است که بتواند از خود مواظبت کند خوک

رابطه دوستی متولدین سال ببر با سالهای (بالا - بازگشت)

حرفش ر هم نزنید! ببر ایده آلیست و موش گرایشاتی کاملاً مادی دارد موش
خدا نکند! بهتر است چشمشان به یک دیگر نیفتد؛ چون هر دو دچار سوء هاضمه می شوند! گاو
شاید بتوانند به هم در مسابقات اتومبیل رانی شرکت کنند، دور دنیا سفر کنند و انقلاب جدیدی را شروع کنند، اما هرگز نمی توانند با هم در یک خانه زندگی کنند! ببر
آنها یک دیگر را خوب می فهمند، اما گربه ببر را جدی نمی گیرد و باعث رنجش او می شود گربه
بله، آنان یک دیگر را می ستایند و در مجموع، به درد هم می خورند اژدها
نه، این رابطه شبیه گفت و گوی کر و لال ها خواهد بود. مار
آنها تمام شب به بحث و جدل می پردازند؛ اما به واقع، شیفته یکدیگرند اسب
قضاوت در رابطه این دو مشکل است. هر چه از ذهن بز می گذرد، ببر آنها را به مرحله عمل در می آورد. بز
جذابیت و فریبندگی میمون ببر را به خود جلب می کند؛ هر چند به نفع هر دوی آنهاست که این دوستی عمیق نشود. میمون
هیچ گاه سعی نمی کنند با یک دیگر آشنا شوند چرا که فکر خوشایندی نیست خروس
دوستی محکم تر از این غیر ممکن است. سگ
بله، به خوبی با هم سازش می کنند؛ اما خوک باید محتاط باشد. خوک

رابطه شغلی متولدین سال ببر با سالهای (بالا - بازگشت)

موش اگر چه منفعت طلب است؛ ولی خوشبختانه راستگو و باوفاست؛‌در غیر این صورت، ببر میدان را خالی می کرد! موش
شراکتی مصیبت بار است و گاو سعی خواهد کرد تا ببر را کنار بگذارد گاو
توصیه نمی شود؛ اگر این دو در کنار هم باشند؛ موقعیت شان به خطر خواهد افتاد؛ پس بهتر است از هم دوری کنند ببر
امکان پذیر است. گربه می تواند بای ببر مفید واقع شود. این دو کامل کننده یکدیگرند؛ چرا که ببر جسور و بی باک و گربه محتاط است گربه
شراکتی با ارزش بین دو موجود جاه طلب است. اژدها به جای هر دو خواهد درخشید اژدها
بله، این دو هرگز به توافق نخواهند رسید مار
بله، ارتباط میان این دو بسیار بغرنج و مخاطره آمیز اما مفید است. اسب
ببر هنگام قضاوت درباره بز کاملا منصف و شکیباست؛ اما بز هنگامی که رو در روی ببر قرار می گیرد خویشتن داری خود را از دست داده، خشمگین می شود بز
ببر باید مراقب حیله گری های میمون باشد و میمون نیز باید از قدرت ببر پرهیز کند میمون
هرگز و هرگز امکان پذیر نیست! خروس کجا، ببر کجا! خروس خیلی زود ببر را خسته خواهد کرد. خروس
این دو می توانند هر کاری را با هم انجام دهند؛ به جز همکاری شغلی سگ
سخاوت ببر بسیار زیاد است و توجه ندارد که برای خوک خطری بزرگ و همیشگی به شمار می آید. خوک

ارتباط میان پدر و مادرمتولد سال ببر و فرزندان متولد سال: (بالا - بازگشت)

ببر نمی تواند نسبت به کارهای موش بی تفاوت باشد. موش
بهتر است ببر فکر چاره کند با از دست گاو - که درصدد نابودی اوست - خلاص شود؛ در غیر این صورت ببر صدمه خواهد دید گاو
دو ببر نمی توانند با هم زیر یک سقف زندگی کنند. بهتر است پدر یا مادر ببر در سال ببر از بارداری جلوگیری کنند ببر
بچه گربه به ظاهر مطیع؛ ولی در واقع شیطان و شرور است گربه
ارتباط خوبی است و باعث آشکار شدن مثبت ترین جنبه های وجود بچه می شود اژدها
مار می کوشد تا با ببر به تفاهم کامل برسد؛ اما موفق نمی شود. بین مار و ببر سو ء تفاهم کامل وجود دارد. مار
بین این دو موجود قوی درگیری هایی ایجاد می شود؛ ولی عشق فراوان و احترام متقابل نیز وجود دارد. اسب
بز - که اغلب تنبیه می شود - نمی تواند در چنین محیط خشک و منضبطی رشد و استعداد هایش را شکوفا کند بز
میمون اغلب ببر را مسخره می کند؛ اما باید مراقب باشد که بیش از حد شوخی نکند! میمون
جوجه کوچک از عهده ببر بر نمی آید؛ اما ببر دمار از روزگار خروس جوان در می آورد خروس
ارتباطی بی نظیر و آرامش بخش است. این هماهنگی و تفاهم کامل تا هنگام بروز وقایع ناگوار، ناکامی ها، و حتی تا لحظه مرگ پایدار خواهد ماند. سگ
حتی اگر ببر لجوج و خود رای باشد، خوک با سخاوت و بزرگواری، او را خواهد بخشید

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 29 شهریور 1388    | توسط: lord gods    | طبقه بندی: همه، طالع بینی،     |
نظرات()